Hürriyet Gazetesi Röportajı – 04 Nisan 2021

Genç girişimciler yarının ihtiyaçlarını belirlemeli

Evde en çok vakit geçirdiğimiz kış ayları bitti, bahar aylarındayız. Baharda her evde detaylı temizlik başlar. Bu temizlik sadece evin temizlenmesi anlamına gelmez, yeni eşyalar da alınır, çünkü bahar ayı yenilenme ayıdır. Bahar ayı, yeni ve güzel enerjilerin evlere dolmasını da sağlar. Küçük dokunuşlarla nokta atışlara ne dersiniz? Evlerinizde ilk koltuk kumaşlarıyla, sonra koltuklarınızın üzerine koyduğunuz kırlentlerle abajur, vazo, çerçeve gibi objelerle enerji getirebilirsiniz. Bitkileri unutmayalım, rengarenk güzel yaz bitkileriyle evlerini canlandırabilirsiniz. Nasıl kıyafetlerimizi aksesuarlarla güncelliyorsak, eşyalarımızı da yenileyebiliriz. İster satın alarak isterseniz de kiralayarak eşyalarınızı yenileyebiliyorsunuz. Girişimci Ayla Şahanoğlu Ceyhan, Türkiye’ye mobilya kiralama sistemini getirerek ulaşılabilir fiyatlarla evlere, ofislere enerji getiriyor. Sevgili Ayla ile ufak dokunuşlarla şık evin sırları, girişimcilik yolculuğu ve genç girişimcilere önerilerini konuştuk.

AYLA ŞAHANOĞLU CEYHAN İLE 5 SORU 5 CEVAP

1-Evlerde ulaşılabilir fiyatlara konforlu, şık mobilyalar ve objelerle yenilik getirebilir miyiz? Ne gibi önerilerde bulunursunuz?

Elbette ulaşılabilir fiyatlara konforlu şık mobilyalar ve objelerle yenilikler getirebiliriz. Örneğin aynı renkte yastıklar yerine zıt renklerde yastıklarla kanepeniz daha çok dikkat çeker. Beyaz duvarlarla evinize hem lüks hem de daha geniş bir görünüm verebilirsiniz. Zarif ve özel tasarım aydınlatmalarla evin havasını değiştirebilirsiniz. Parlak objelerle, mesela renkli bir vazoyla evinizin bir köşesini süsleyebilirsiniz. Gramofon gibi eski eşyalarla retro dokunuşlar yapabilirsiniz.

2-İş hayatına atılmak isteyen genç girişimcilere ve özellikle kadın girişimcilere neler söylemek istersiniz?

Gençlerimiz bugünün değil yarının talep ve ihtiyaçlarını doğru belirlemeli, yapılmamış olanları yapmaya çalışmalılar. Yeniliklere açık, yılmadan sabırla bu yolda ilerlerlerse başarı kesin olacaktır. Kadın girişimcilerimiz inandıkları yolda ilerleyebilmek için düşündüklerini hayata geçirebileceklerine güvenmeliler. İzleyecekleri yolda önlerine çıkabilecek engelleri aşabilmek için disiplinli ve planlı bir şekilde çalışarak işlerine tutkuyla bağlansınlar. Kadın girişimcilere sunulmakta olan destek ve teşvikleri çok iyi araştırmalılar.

3-İş yaşamında başarılı olmak için kendinize koyduğunuz öncelikli hedefleriniz nelerdi?
Yeni iş alanlarında çalışmayı seviyorum. Bu tür alanlarda yapılan çalışmaların az olması zorluklarına rağmen bana heyecan veriyor. Düzenli ve titiz çalışmak benim için önemli. Şu an ülkemizde hemen hemen hiç uygulanmamış olan ‘mobilya kiralama’ üzerinde çalışıyoruz. Dünyada birçok örnekleri olmasına rağmen, ülkemizde bir ilki yapıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmaların, yenilikçi, modern ve ihtiyaçlarımızı en ekonomik şekilde karşılayacak olmasına özen gösteriyoruz.
4-’Mobilya kirala’ düşüncesi nasıl bir yolculuktan sonra ortaya çıktı?Serüvenim, başlangıcı bir yurt dışı seyahati ve bununla ilgili ihtiyaçlarımla başladı. Çocuklarımın eğitimi sebebi ile yurt dışında bulunmaları gerektiğinden geçici bir süre için ev ile ilgili mobilya ve beyaz eşya ihtiyaçlarımız oldu. Kiralama sistemi ile tüm ihtiyaçlarımızı kısa sürede tedarik edebildik. Ülkemize döndüğümde bu hizmet açığını fark ettim ve dünyanın birçok yerinde sunulan bu hizmetin ülkemizde de faaliyet göstermesi gerektiğine inandım. Türkiye’de ilk defa bir kadın girişimci olarak bu sektöre yatırım yapmaya karar verdim. Geçen sene ekim ayında ‘mobilyakirala’ markamız ile aktif olarak hizmet vermeye başladık.
5-İçeriği ile ilgili detaylı bilgileri öğrenebilir miyiz?Mobilya kirala hizmeti ile hayatınızın her döneminde rahat ve konforlu bir hayatı size sunmak için yola çıktık. Ev, ofis, ticari işletmeler, şantiyeler, okullar, oteller kısacası tüm işletmeler için ihtiyaç duyulan mobilya, dekorasyon malzemeleri, elektronik aletleri, ev tekstili, mutfak malzemeleri, outdoor ve spor ürünleri ve özel etkinliklerde ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri, ihtiyaç duyduğunuz süre kadar kiralayabilirsiniz. Yeni başlangıçlar yapacağınız eviniz veya ofisinizde, tüm ayrıntıların düşünüldüğü özel hazırlanmış paketlerimiz ile yaşam alanınızın tüm ihtiyaçlarını hızlıca karşılayabilir, paketleri kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilir ve kolayca kiralayabilirsiniz.Kiralama işlemi süresince ürünlerin seçiminden, müşterilerimize ulaşımı, dizaynı, kurulumu ve geri alınımı süreçlerinin hepsi ‘mobilyakirala ekibi tarafından sunulmaktadır. Amacımız müşterilerimizi yormadan, keyifli, ekonomik ve güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak.
Haberin tam metnine ulaşmak için tıklayın.

English